Telefono Nr.
Slaptažodis
Naujas vartotojas
Slaptažodžio priminimas
 
 
  Šiandien: 2024 05 25
Vardadienius švenčia:
Almantas, Danutė, Urbonas
 
 

Naujienos

Paskelbti naujieną
2014.04.03
Įsibėgėja viešojo maitinimo įmonių vertinimo projektas
Praėjus 5 mėnesiams nuo viešojo maitinimo įmonių vertinimo projekto starto, jis įgauna pagreitį. Kol kas įvertinta apie 12 % kavinių, restoranų ir užkandinių, tačiau numatoma, kad metų pabaigoje šis skaičius turėtų pasiekti apie 35 %. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, viešuoju maitinimu užsiima daugiau nei 9 tūkst. įmonių, iš jų daugiau kaip 3,7 tūkst. – restoranai, kavinės ir užkandinės.
skaityti plačiau...
2014.04.01
Jubiliejinė tarptautinė paroda „AgroBalt 2014“ prasideda jau šį ketvirtadienį
Po dvejų metų pertraukos, balandžio 3 d. žemdirbių sostinėje Kaune, Žalgirio arenoje, vėl vyks didžiausia Baltijos regione tarptautinė žemės ūkio ir maisto pramonės paroda „AgroBalt 2014“. Žemės ūkio ministerijos organizuojama paroda, šiemet švenčianti dvidešimties metų jubiliejų, visus lankytojus kviečia įdomiai praleisti laisvalaikį, o žemės ūkio specialistams ir verslo atstovams žada tarptautinių susitikimų, įdomių seminarų ir naujų verslo kontaktų.
skaityti plačiau...
2014.04.01
Kuo skiriasi modifikuotas produktas nuo genetiškai modifikuoto?
Vartotojai rinkdamiesi maisto produktus ir etiketėje perskaitę „modifikuotas krakmolas“, dažnai suabejoja, ar verta rinktis tokį gaminį. Mat vyrauja nuomonė, kad tai produktas, kurio sudėtyje yra genetiškai modifikuotų organizmų (GMO). Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad modifikuotas arba pakeistas gaminys neturi nieko bendro su genetiškai modifikuotu produktu.
skaityti plačiau...
2014.02.27
Kokių reikalavimų būtina laikytis prekiaujant maisto produktais Kaziuko ir kitose mugėse
Kasmet kovo pradžioje didžiuosiuose Lietuvos miestuose šurmuliuoja Kaziuko mugė, kurioje įmonės, šeimos ūkeliai ir pavieniai žmonės siūlo įsigyti tradicinių ir netradicinių mėsos, duonos, konditerijos gaminių, saldumynų. Tačiau kiekvienais metais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai tikrindami, ar prekiaujama saugiais ir kokybiškais maisto produktais, randa nemažai pažeidimų.
skaityti plačiau...
2014.02.21
Daujėnų naminė duona pripažinta ES lygiu
Vasario 13 d. Europos Komisija į Saugomų kilmės vietos nuorodų ir saugomų geografinių nuorodų registrą įtraukė „Daujėnų naminės duonos“ pavadinimą. Šiame registre be „Daujėnų naminės duonos“ yra įregistruoti „Lietuviško varškės sūrio“ ir midaus „Stakliškės“, kuriems suteikta saugoma geografinė nuoroda, bei „Seinų/Lazdijų krašto medaus“, kuriam suteikta saugoma kilmės vietos nuoroda, pavadinimai. Be to, gaminių „Skilandis“ ir „Žemaitiškas kastinys“, kuriems suteikta garantuoto tradicinio gaminio nuoroda, pavadinimai yra įregistruoti į Garantuotų tradicinių gaminių registrą.
skaityti plačiau...
2014.02.18
Lenkijoje nustatytas afrikinis kiaulių maras
Lenkijos veterinarijos tarnyba informavo Europos Komisiją apie rastą nugaišusį šerną, kuriam nustatytas afrikinis kiaulių maras. Kritęs šernas rastas Gržybovščyznos kaime, Ščudlovieco sen., Palenkės vaivadijoje, apie 1 km atstumu nuo Baltarusijos sienos.
skaityti plačiau...
2014.02.03
Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnyba panaikino apribojimus visoms produkciją eksportuojančioms Lietuvos pieno perdirbimo įmonėms
Šiandien, vasario 3 d., Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnyba ("Rospotrebnadzor") pranešė apie apribojimų savo produkciją eksportuoti į Rusijos Federaciją panaikinimą dar vienai Lietuvos pieno perdirbimo įmonei – AB Vilkyškių pieninė.
skaityti plačiau...
2014.01.31
Patvirtinta, kad Lietuvoje nustatytas afrikinio kiaulių maro virusas yra to paties štamo, kaip Baltarusijoje ir Rusijoje
Referentinės afrikinio kiaulių maro laboratorijos Ispanijoje gauti tyrimų atsakymai patvirtina, kad Lietuvoje dviem šernams nustatyto viruso štamas yra identiškas afrikinio kiaulių maro virusui cirkuliuojančiam Rusijoje ir Baltarusijoje.
skaityti plačiau...
2014.01.27
Dviem sumedžiotiems šernams nustatytas afrikinis kiaulių maras
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dviem Šalčininkų ir Alytaus-Varėnos rajonų riboje sumedžiotiems šernams nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM). Tyrimo rezultatus pateikė mėginius ištyrę Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai.
skaityti plačiau...
2014.01.24
Kaip per šalčius pasirūpinti naminiais gyvūnais
Spaudžiant stipriems šalčiams ypatingą dėmesį reikėtų skirti savo augintiniams: tiek katėm ir šunim, tiek ūkiniams gyvūnams. Svarbu juos apsaugoti nuo šalčio ir pasirūpinti, kad turėtų pakankamai tinkamo maisto.
skaityti plačiau...
2014.01.23
„Sartai 2014“ – perlas žiemos sporto karūnoje
Vasario 1-ąją Dusetose vyksiančios tradicinės žirgų lenktynės „Sartai 2014“ pagrįstai tituluojamos kaip didžiausia, ne tik šį Aukštaitijos miestelį, bet ir visą Lietuvą garsinanti žirgų sporto mylėtojų fiesta. Daugeliui žmonių, nekalbant jau apie giminaičius ar gerus bičiulius, susitikti žirgų lenktynėse prie Sartų tapo garbės reikalu. Gyvybingos šimtametės tradicijos
skaityti plačiau...
2014.01.15
Dėl padidėjusio šernų kritimo Alytaus rajone
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad nuo pirmojo oficialaus pranešimo apie nustatytą afrikinį kiaulių marą Baltarusijoje (2013 m. birželio 21 d.) yra sulaukusi nemažai pranešimų iš Lietuvos medžiotojų apie rastus nugaišusius šernus. Kiekvienas pranešimas yra patikrinamas, kiekvienas rastas nugaišęs šernas, jei tik yra galimybė paimti mėginius, yra tiriamas dėl afrikinio ir klasikinio kiaulių maro (AKM).
skaityti plačiau...
2014.01.13
Žemaitiškas kastinys – jau Garantuotų tradicinių gaminių registre
Sausio 10 d. Europos Komisija į Garantuotų tradicinių gaminių registrą įtraukė Žemaitišką kastinį. Tai yra penktasis lietuviškas produktas, įgijęs saugomą produkto pavadinimą Europos Sąjungoje. Šiame sąraše be Žemaitiško kastinio yra Lietuviškas varškės sūris ir midus „Stakliškės“, kuriems suteikta Saugoma geografinė nuoroda, Seinų/Lazdijų krašto medus, kuriam suteikta Saugoma kilmės vietos nuoroda ir Skilandis, kuriam suteikta Garantuoto tradicinio gaminio nuoroda.
skaityti plačiau...
2014.01.08
Akcizais neapmokestinamų dyzelinių degalų galės įsigyti kiaulių, paukščių, bičių ir grybų augintojai
Vyriausybė šiandien pritarė Akcizų įstatymo 37 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui, kuriuo bus suvienodintos konkurencinės sąlygos visiems žemės ūkio veiklos subjektams ir skatinama aukštesnės pridėtinės vertės produktų gamyba žemės ūkyje.
skaityti plačiau...
2014.01.04
Vartotojai, įsigiję noro virusu užterštų šaldytų uogų, raginami jų nevartoti
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad vykdomas skubus tyrimas dėl rinkoje išplatintų galimai nesaugių šaldytų uogų. Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF informaciją pateikusios Suomijos atsakingos institucijos specialistai nustatė, kad Lenkijoje pagamintos ir Suomijos tiekėjo keliose Europos valstybėse išplatintos šaldytos avietės ir šaldytų uogų mišiniai užteršti noro virusu.
skaityti plačiau...
2013.11.28
Uždrausta realizuoti ekologiškas ispaniškas cukinijas
Siekiant neleisti klaidinti vartotojų dėl ekologiškumo ženklo, UAB „Rimi Lietuva“ prekybos centrui uždrausta realizuoti Ispaniškas žaliąsias cukinijas.
skaityti plačiau...
2013.11.27
Dar vienas Lietuvos gamintojų produktas pripažintas ES lygiu
Lapkričio 22 d. Europos Komisija į Saugomų kilmės vietos nuorodų ir saugomų geografinių nuorodų registrą įtraukė Stakliškių midų. Tai yra ketvirtasis lietuviškas produktas, įgijęs saugomą produkto pavadinimą ES lygiu. Šiame sąraše be midaus „Stakliškės“ yra Lietuviškas varškės sūris, kuriam suteikta Saugoma geografinė nuoroda, Seinų/Lazdijų krašto medus, kuriam suteikta Saugoma kilmės vietos nuoroda ir Skilandis, kuriam suteikta Garantuoto tradicinio gaminio nuoroda. Pripažinimas ES lygiu suteikia galimybę šį midų ženklinti specialiu ES ženklu su nuoroda „Saugoma geografinė nuoroda“.
skaityti plačiau...
2013.11.26
Daržovės prekybos centruose - kokybiškos
Valstybinės maisto ir veterinarijos inspektoriai nuolat tikrina daržovių, tarp jų ir populiariausių – bulvių, morkų, kopūstų, svogūnų ir kt. kokybę bei ženklinimą. Pasak patikrinimų rezultatus apibendrinusios Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausiosios specialistės Aurelijos Drumstienės, Lietuvoje prekiaujama kokybiškomis daržovėmis. Iš nustatytų pažeidimų daugiausiai pasitaikė ženklinimo reikalavimų nesilaikymo atvejų.
skaityti plačiau...
2013.08.29
Rusija nuo rugpjūčio 28 d. įsileidžia veislines kiaules iš Lietuvos
emės ūkio ministras prof. V. Jukna vakar vakare iš Maskvos sulaukė geros žinios: Rusijos Federacijos federalinė veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba Lietuvai nuo rugpjūčio 28 d. atšaukė draudimą eksportuoti veislines kiaules į Rusiją.
skaityti plačiau...
2013.08.28
Nauji reikalavimai gyvūnų augintinių veisėjams
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad nuo 2013 m. rugpjūčio 8 d. įsigaliojo nauji "Veterinarijos reikalavimai gyvūnų augintinių veisėjams", kurie buvo paruošti siekiant įgyvendinti Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo nuostatas.
skaityti plačiau...
Visos naujienos

Apie projektą | Taisyklės | Slapukai | Registracija | Paslaugos vartotojams | Reklama | Kontaktai

Visos teisės priklauso: UAB "Optimalios sistemos". Kopijuoti puslapio turinį be sutikimo draudžiama ©.   Sukūrė: Softisite™
Nauja ir naudota žemės ūkio technika, žemės ūkio technikos dalys, technikos nuoma, žemės ūkio paslaugos, sodo technika, miško technika. Skelbimų portalas.